Akolada ze statuetką „Superdokonania Roku 2018”

| Opublikowane w: Projekty realizowane, Strefa Seniora
Akolada ze statuetką „Superdokonania Roku 2018”

W miniony piątek (01.03) odbyła się  uroczysta gala „Dokonania Roku 2018” organizowana przez Promocję Regionu Chojnickiego.  W tej edycji do „chojnickich Oscarów” nominowano blisko 50 osób, firm, instytucji i stowarzyszeń. Statuetki przyznano w następujących kategoriach: kultura, impreza roku, inicjatywa społeczna, nauka i edukacja, sport, gospodarka, filantrop roku i osobowość roku.

Miło nam poinformować, iż wśród laureatów znalazło się Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada, które było nominowane za swoje działania w roku 2018 w kategorii „Inicjatywa społeczna”. Kapituła przyznająca nagrody doceniła m.in. realizację projektów „O nawałnicy zapomnieć pora, czyli krajobraz okiem seniora”, „Trzy Teatry”, „Teatr lalek w Charzykowach”.  Z gminną „Akoladą”  rywalizowali w tej kategorii: Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Klub Mam Konarzyny, Parkrun Charzykowy oraz Stowarzyszenie Dworek Polski. Doceniając osoby i instytucje, które działały na polu aktywizacji i integracji społecznej w ubiegłym roku, tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie Stowarzyszenie Akolada, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach, zdobyło nagrodę główną.

Było to trzecie zwycięstwo Akolady i tym samym stowarzyszenie otrzymało tytuł „Superdokonanie”, a co za tym idzie w przyszłych edycjach Dokonań Roku Akolada nie będzie już nominowana, a jej przedstawiciele zasiądą w kapitule przyznającej nagrody.

Podczas tegorocznej edycji doceniono również organizację obchodów 680-lecia wsi Ciechocin (nominacja do nagrody w kategorii: Impreza Roku 2018). W działania związane z obchodami rocznicy zaangażowała się instruktorka Świetlicy Wiejskiej w Ciechocinie – Wioletta Rossek.