Zapraszamy na koncert „Powróćmy, jak za dawnych lat…” w Swornegaciach

| Opublikowane w: Swornegacie
Zapraszamy na koncert „Powróćmy, jak za dawnych lat…” w Swornegaciach

Zapraszamy na koncert: „Powróćmy, jak za dawnych lat…”

Ada, to nie wypada, Baby, ach te baby, Sex appeal… Mimo upływu lat szlagiery dwudziestolecia międzywojennego są ciągle popularne, mają swoich wiernych słuchaczy i miłośników, i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Piosenki Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Zygmunta Karasińskiego ze znakomitymi tekstami Jerzego Jurandota, Juliana Tuwima czy Andrzeja Własta wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści kabaretowi oraz aktorzy grający w komediach i melodramatach: Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna i Adolf Dymsza.

W najbliższą niedzielę (27 sierpnia) artyści scen polskich przypomną te znakomite piosenki podczas koncertu pn.: „Powróćmy jak za dawnych lat”. Koncert odbędzie się w amfiteatrze letnim nad jeziorem w Swornegaciach – początek o godz. 19.00. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza wszystkich miłośników kultury XX-lecia międzywojennego – wstęp wolny

Wydarzenie w ramach projektu pn.: „Powróćmy, jak za dawnych lat…”, dofinansowanego ze środków MKiDN w ramach Programu: Kultura Dostępna.