Spektakl Noe

W piątek 18 sierpnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbył się spektakl pt. „Noe”, realizowany w ramach „Apokaliptikon Festiwal- na końcu świata o końcu świata”, którego organizatorem jest Instytut Teatru Przedmiotu.

„Noe” to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona treścią partytury ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie, używając różnych forteli. Tworząc na żywo i historię, i muzykę. Publiczność, zostaje wciągnięta do zabawy w odwlekanie końca. Do czasu, kiedy Dyrygent – Noe nie wsiada na Arkę – zaczyna koncert wraz z wybranymi przez siebie widzami. Koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem… wysadza na ląd żonę oraz zwierzęta i płynie dalej.