O "kaszubskim domu" w Kwartalniku Chojnickim

O

W ubiegłym tygodniu w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyła się promocja 44. numeru „Kwartalnika Chojnickiego”. Pismo, pod redakcją Kazimierza Jaruszewskiego jest wydawane przez chojnicką bibliotekę od ponad 11 lat. Publikowane w nim artykuły dotyczą przede wszystkim Chojnic i okolic, ich autorami są mieszkańcy regionu lub osoby z nim związane.

W ostatnim numerze kwartalnika znalazł się artykuł Dominika Dykiera „Na straży tradycji i historii” na temat Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Tekst dotyczy zarówno historii powstania obiektu, jak i jego działalności. Znajdują się tam też liczne zdjęcia pokazujące wnętrze budynku i jego najbliższe otoczenie.

Zachęcamy do lektury „Kwartalnika Chojnickiego” i oczywiście wizyty w Swornegaciach – w sezonie letnim Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego ma naprawdę ciekawą ofertę dla odwiedzających tę urokliwą wieś.