Mistrz Tradycji - projekt hafciarski w SIlnie

Plan zdjęciowy w domu kultury w Silnie

Wiejski Dom Kultury w Silnie zamienił się na jedno popołudnie w studio nagrań. Wszystko za sprawą projektu „Niechaj nigdy nie zaginie, to co w złocie i bursztynie”. Przedsięwzięcie polega na przekazywaniu umiejętności i wiedzy z zakresu haftu wzorami szkoły tucholskiej  przez mistrzynię tego rękodzieła – Mariannę Weilandt uczennicom z gminy Chojnice. Panie spotykają się cyklicznie w domu kultury w Silnie – wsi, gdzie kultura borowiacka jest równie bliska mieszkańcom, co kultura kaszubska.

Podczas ostatniego spotkania mistrzynię i jej uczennice odwiedziła ekipa filmowa, ażeby udokumentować realizację projektu. Paniom bardzo spodobały się nagrania – chętnie dzieliły się swoją wiedzą i pokazywały, na czym polega trudna sztuka haftu. Z dumą prezentowały też swoje dzieła – w końcu wykonywały je pod okiem samej mistrzyni!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury