Wiosna w Ciechocinie

Marzec w świetlicy minął dzieciom i młodzieży z Ciechocina szybko i intensywnie. Każda z trzech grup wiekowych uczestniczyła w cotygodniowych Warsztatach Rozwoju Umiejętności Społecznych, a w ostatnim tygodniu dwie najstarsze grupy miały możliwość obejrzenia ciekawego spektaklu Sorry, ale ryjesz mi psyche. Przedstawienie w Chojnickim Centrum Kultury „zagrali” członkowie amatorskiej grupy teatralnej PO PROSTU DRAMAT, którą prowadzi Adriana Zakrzewska. Spektakl dotyczył tematyki trudności i kryzysów młodych ludzi w okresie dorastania i radzenia sobie w trudnych chwilach. Młodzi aktorzy pokazali nam świat, w którym żyją i niekoniecznie jest on tym światem, jaki widzą dorośli. Po spektaklu odbyła się ciekawa rozmowa z psychologiem. Dziękujemy za bardzo ciekawe i potrzebne spotkanie.

Kolejne działania w naszej świetlicy to zajęcia wokalne i taneczne, w których dzieci i młodzież przychodzące do naszej placówki chętnie uczestniczą. Wydarzeniem (bardzo dla nas ważnym!), które co roku organizujemy, jest powitanie wiosny. Chociaż pogoda początkowo pokrzyżowała nam plany, jednak po małych zmianach udało nam się zorganizować spacer w promieniach słońca nad pobliskie jezioro, gdzie „tradycji stało się zadość”.

Po magicznych słowach:

Marzanno, Marzanno, odejdź już prosimy,

nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.

Niech odejdą z Tobą mrozy oraz chłody,

o powrocie zimy nie może być mowy!

Nastąpiła długo oczekiwana wiosna!

Po powrocie do świetlicy czekała na nas kiełbaska upieczona w ognisku, za co serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi i mamusiom podopiecznych.

Teraz, kiedy już mamy wiosnę, zrobiliśmy porządki wokół świetlicy. Chłopcy, na naszym małym boisku, zrobili też wiosenny trening piłki nożnej, a pozostali uczestnicy skorzystali z „uroków” placu zabaw.