Znamy wyniki konkursu

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym - związanych z promocją czytelnictwa. Na konkurs wpłynęły cztery wnioski, z czego dwa nie spełniły wymogów formalnych. Do dofinansowania zakwalifikowały się projekty:

1. 1. Książka zaproszeniem do teatru

Grupa nieformalna: Ewelina Pestka, Katarzyna Lis, Aleksandra Dyląg, Łukasz Lis

Projekt odpowiada na problem braku zajęć łączących warsztaty teatralne i literackie w Charzykowach, którymi dzieci i młodzież z tej wsi są szczególnie zainteresowane. Zadanie zawiera cykl warsztatów i spotkań z obszaru edukacji teatralnej (w oparciu o lektury), m.in. zajęcia z emisji głosu (głośne czytanie), spotkanie z kostiumologiem, wizażystką, przygotowanie etiud teatralnych, wyjazd do teatru na spektakl zrealizowany na podstawie lektury szkolnej.

Kwota dofinansowania: 16500zł

1. 2. Przestrzeń na czytelnictwo – gmina Chojnice

Grupa nieformalna: Przestrzeń Pokoleń  - Katarzyna Pestka, Aleksandra Fryca, Marta Leszczyńska, Martyna Jażdżejewska

Cel projektu to odnalezienie, rozpoznanie i wykorzystanie różnorodnych aspektów związanych z książka i czytelnictwem – innych niż tylko przyjemność płynąca z czytania. Zadanie kierowane jest do różnych grup społecznych i wiekowych mieszkańców gminy Chojnice. Projekt obejmuje pięć różnorodnych działań warsztatowych w oparciu o książki – popularyzujących zadanie, związanych z emocjami, dietetyką, światem cyfrowym, regionem.

Kwota dofinansowania: 6500zł

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy ciekawych pomysłów związanych z czytelnictwem. W imieniu autorów projektów zapraszamy do uczestniczenia w obu przedsięwzięciach. O wszystkich działaniach realizowanych w ramach inicjatyw lokalnych będziemy informować na stronie i profilu FB Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.