Majówka w bieli i czerwieni

W ramach obchodów świąt majowych Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach przygotował szereg spotkań dedykowanych dzieciom oraz seniorom.

Najmłodsi poznawali kulturę polską i polskie obyczaje. Przede wszystkim wspólnie czytaliśmy legendy polskie. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały chorągiewki oraz obrazki przedstawiające dostojne bociany. Przygotowały także deser w kolorach bieli i czerwieni. Był też czas na spacer z chorągiewkami biało – czerwonymi. W ten sposób dzieci oznajmiły wszystkim, że rozpoczynamy maj w pięknej, słonecznej, polskiej odsłonie.

Starsze dzieci przygotowały gazetkę patriotyczną, w której podkreśliliśmy, jak ważny jest dla nas wspólny Dom – Polska.

Seniorki natomiast świetnie odnalazły się w piosenkach. Witaj Majowa Jutrzenko! rozbrzmiewało dookoła!