Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Zapraszamy na Test Kaszuba

| Opublikowane w: Amfiteatr Swornegacie, Swornegacie
Zapraszamy na Test Kaszuba

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na grę terenową pn. „Test Kaszuba". Impreza odbędzie się 14 sierpnia (środa) w Swornegaciach. Początek gry i rejestracja drużyn o godz. 15.00 przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego. W grze mogą wziąć udział drużyny (min. 3-osobowe) złożone zarówno z dzieci, jak i osób dorosłych – jeżeli do zabawy przystępują dzieci poniżej 7r.ż wymagany jest nadzór min. 1 osoby dorosłej.

Uczestnicy staną przed nie lada wyzwaniem. Będą musieli zmierzy się z TESTEM KASZUBA – szeregiem zadań sprawdzających,  jak odnajdują się w kaszubskich tradycjach i folklorze. Wyzwanie nie będzie proste! Trzeba będzie zdobyć sprawności we wszystkich ważnych kaszubskich  „dyscyplinach": hafcie, wioślarstwie, wyplataniu koszy z wikliny, a nawet tabaczeniu... Na szczęście Kaszubi są pomocni, więc ramię w ramie staną z graczami przekazując im swoje najtajniejsze sekrety.

Gracze będą musieli skompletować wszystkie umiejętności i poznać brzmienie języka kaszubskiego, aby otrzymać zaświadczenie o ukończeniu Testu Kaszuba. W nagrodę, na zakończenie gry,  dla wszystkich uczestników zabawy  zagra kaszubska  kapela. Podczas występu będzie można poczęstować się kaszubskimi specjałami. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody.

 

Udział w grze jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy!

Operacja pn.: „Świat wodny Kaszub – Swornegacie" jest współfinansowana ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze"

 

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem