100. rocznica odzyskania niepodległości

| Opublikowane w: Swornegacie
100. rocznica odzyskania niepodległości

03 maja w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbyły się obchody związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość złożyły się artystyczne występy dzieci i młodzieży sekcji muzycznej prowadzonej przez Marcina Stoltmann i sekcj plastycznej Romana Szyszki. Odśpiewali oni patriotyczne pieśni, a także namalowali portret Józefa Piłsudskiego, wykorzystując jedynie białą farbę i mak. Obchody uświetniła wystawa polskich orderów i odznaczeń, jak również umundurowania, pochodzące z prywatnych zbiorów Leona Zbigniewa Reszkowskiego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.