Naturalnie po zdrowie

Na dzisiejszych zajęciach (25.05.) zorganizowanych przez Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach razem z dziećmi i ich rodzicami przygotowywaliśmy syrop sosnowy. Wspólnie z uczestnikami udaliśmy się w poszukiwaniu młodych pędów sosnowych oraz zapoznaliśmy się z procesem wykonania syropu, który jest bardzo prosty- potrzebny jest słoik, młode pędy oraz cukier. Dowiedzieliśmy się o jego właściwościach zdrowotnych - sprawdza się przede wszystkim przy infekcjach górnych dróg oddechowych, a dzięki zawartym w nim substancjom wykazuje działanie wykrztuśne, napotne, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe. Syrop zrobiony na dzisiejszych zajęciach ma być prezentem z okazji zbliżającego się dnia Matki, aby podziękować jej za trud włożony w opiekę, miłość i wsparcie w trudnych chwilach, którymi są np. przeziębienia.