Wystawa wielkanocna w Swornegaciach

Funkcjonowanie Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach sprzyja twórczej aktywności mieszkańców sołectwa. Panie spotykają się tam cyklicznie – często, aby wspólnie wyplatać, wyszywać, dziergać… W wielu domach znajdują się ręcznie wykonane „cudeńka”, które zdobią podwórka, pomieszczenia i stoły podczas różnych okazji. Także czas przed Wielkanocą jest okresem, kiedy to mieszkanki Swornegaci upiększają swoje posesje ozdobami z motywami kojarzącymi się z tymi właśnie świętami – zajączkami, pisankami, barankami. Tym razem kilka z tych ręcznie wykonanych cacek trafiło do gablot znajdujących się przed domem kultury w Swornegaciach. Panie: Krystyna Kręcka, Zofia Wiśniewska, Anna Jażdżewska i Wiesława Trzebiatowska wypożyczyły przepięknie wyszywane serwety i szydełkowe ozdoby, które już wprowadzają w świąteczno-wiosenny nastrój wszystkich, którzy znajdą się przed WDK w Swornegaciach. Zapraszamy do podziwiania prac w gablotach, a paniom, które przyczyniły się do powstania tej ekspozycji serdecznie dziękujemy!