Test Kaszuba 2022

18 sierpnia po raz kolejny w Swornegaciach odbyła się gra terenowa „Test Kaszuba”. Uczestnicy tej zabawy musieli odnaleźć 8 punktów rozmieszczonych na terenie miejscowości oraz zmierzyć się z wyzwaniami przygotowanymi przez członków stowarzyszenia Akolada i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Właściwe wykonanie zadania na punkcie potwierdzała pieczątka, którą gracze otrzymywali na specjalnie przygotowanych kartach startowych oraz słowo niezbędne do ułożenia finalnego hasła. A zadania nie były proste. Trzeba było zmierzyć się z językiem kaszubskim, wykazać sprawność strażaka, dowieść wiedzy przyrodniczej, zdać egzamin pszczelarza, dorównać praczkom, spróbować sił w wyplataniu wikliny, zrobić użytek z kawałka liny oraz jak na Kaszuba przystało wykazać sprawność w operowaniu igłą i nitką. Drużyna, która zdobyła komplet sprawności, zaliczyła wszystkie punktyi ułożyła końcową sentencję otrzymała dyplom potwierdzający uzyskanie umiejętności, które prawdziwy Kaszub powinien posiadać. Zwieńczeniem zabawy było wręczenie nagród, ciepły posiłek oraz mile spędzony wieczór przy dźwiękach kapeli kaszubskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom: Krystyna Kręcka, Lidia Czaplewska, Seweryn i Joanna Kontek „Pasieka za Borami”, Restauracja „Wagant”, Pizzeria Don Pablo „Ostre Noże”, Tomasz Zych  Ośrodek „Psia Góra”, Przemysław i Alicja Chrapkowscy Usługi gastronomiczne „Ogień i Woda”,

Dziękujemy również pracownikom Zaborskiego Parku Krajobrazowego, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Swornegaciach,  członkom Stowarzyszenia "Swory" oraz wszystkim, którzy przyczynili się do obsługi Punktów gry terenowej.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Chojnice w ramach wydarzenia  „Test Kaszuba – edycja 2022”