Familijne spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem

Familijne spotkanie autorskie  z Tomaszem Szwedem

W najbliższy piątek, 22 lipca, zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach na spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem-Stępkowskim. Mieszkańcy regionu znają go głównie, jako wykonawcę piosenek country i folk, które przyciągają rzesze jego fanów na letnie koncerty w Swornegaciach. Tym razem będzie okazja do poznania artysty z zupełnie nowej strony.
Pan Tomasz jest również autorem czterotomowego cyklu opowiadań „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Chociaż nigdzie w książce nie ma dokładnie wskazanego miejsca położenia Kliniki, autor podpowiada, że dokładnie wczytując się w opisy, można narysować mapę Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Bohaterami opowiadań są zwierzęta – pacjenci i pracownicy kliniki w Leśnej Górce:  profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, pan Żbik z Pogotowia… Tomiki są przeznaczone do familijnego czytania - mają oswajać z medycyną, uczyć przyrody i służyć przykładami etycznych zachowań.
W trakcie spotkania autor, przy akompaniamencie gitary, będzie śpiewał piosenki związane z treścią książek. Przeczyta też wybrane fragmenty książeczek oraz będzie aranżował zabawy z dziećmi nawiązujące do fabuły opowiadań.
Odbędzie się też happening plastyczny, podczas którego dzieci stworzą własne postacie i zwierzątka, które mogłyby stać się bohaterami niejednej bajki.