WODA ŁĄCZY - wystawa w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach

Od piątku, 1 lipca w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach oglądać można wystawę starych fotografii pt. "Woda łączy". Tego dnia odbyło się otwarcie tej niezwykłej wystawy z historią w tle.

Woda łączy ludzi pod każdym względem i w każdym okresie życia. Z uwagi na zajęcia, jakimi wcześniej parali się mieszkańcy Swornegaci i okolic (flisactwo i rybactwo), bohaterów naszej wystawy woda połączyła we wspólnej pracy - nierzadko zarobkowej, w kontekście wykorzystywania wody, jako środka transportu i źródła pożywienia.

Podczas inauguracji można było wysłuchać prelekcji pana Mariusza Grzempy - kierownika Zaborskiego Parku Krajobrazowego, który skrupulatnie zobrazował proces działań związanych ze spławem drewna oraz wyliczył i umiejscowił punkty, z których drewno było spławiane, tzw. bindugi lub aplagi.

Gościem szczególnym był pan Zygmunt Kłopotek Główczewski - dawny rybak i flisak na okolicznych wodach.

Wystawa otwarta będzie do 18 sierpnia 2022r. Serdecznie zapraszamy!