Nagranie ze Swornegaci

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zakończył realizację zadania.: „Kaszëbskô kùltura w Internece i na cyfrowi ôrt”. Dzięki dotacji z projektu Konwersja cyfrowa domów kultury pracownicy instytucji będą mogli w swojej codziennej pracy korzystać z nowoczesnych technologii.  W ramach zadania m.in. doposażono dwa domy kultury (w Silnie i Swornegaciach) w sprzęt do tworzenia treści audio oraz zrealizowano szkolenia z zakresu obsługi zakupionego sprzętu i z zakresu realizacji dźwięku z wykorzystaniem oprogramowania typu DAW.

Poniżej przedstawiamy pierwsze nagranie z wykorzystaniem sprzętu stanowiącego wyposażenie studia nagrań w Swornegaciach. Tematem słuchowiska jest historia kościoła w tej miejscowości. Opracował ją i opowiedział Dominik Dykier. Zapraszamy do wysłuchania nagrania i oczywiście do odwiedzenia Swornegaci oraz zwiedzenia tego przepięknego zabytku z niesłychanie ciekawą historią.