Puchar sołtysa dla Helty i Leszczyńskiego

W ubiegłą sobotę (18.06) odbyła się pierwsza edycja turnieju siatkówki plażowej Plaża Swornegacie Open. Do rywalizacji nad Jeziorem Karsińskim przystąpiło 8 zespołów. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Po kilkugodzinnej rywalizacji na nowo wybudowanym boisku wyłoniono finalistów turnieju. W finale para Dawid Helta/Sebastian Leszczyński pokonała duet Mateusz Szydeł/ Marcin Kujawa. Na najniższym stopniu podium uplasowała się para Paweł Wieczorek/ Bartosz Adrych.

Turniej zorganizowano przy współpracy Sołectwa Swornegacie, Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz drużyny Czarni Ostrowite. Nagrody ufundowali: Sołtys Sołectwa Swornegacie i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Zwycięska para. Od lewej: Sebastian Leszczyński, Dawid Helta.