Środki czystości wykonane domowym sposobem

W minionym tygodniu w Wiejskim Domu Kultury w Swornegciach odbyły się zajęcia dla dorosłych, podczas których uczestnicy warsztatów własnoręcznie wykonali środki czystości w oparciu o łatwo dostępne produkty. Sednem zajęć było ukazanie, w jak prosty sposób można samodzielnie stworzyć preparaty, które są w stanie zastąpić środki czystości ze sklepowych półek, a co za tym idzie nie tylko oszczędzić czas i pieniądze, ale również ograniczyć ilości nabywanych detergentów i zbędnych opakowań. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach projektu "Juta, bawełna, własne wyroby, poprawiamy klimat dla świata wygody.

Projekt „Juta, bawełna, własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody!” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (www.wfos.gdans.pl)