Noc Muzeów

W minioną sobotę po raz pierwszy włączyliśmy się do wielkiej ogólnoeuropejskiej akcji "Noc Muzeów". Na dziedzińcu Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego można było oglądać zabytkowe przedmioty służące niegdyś w każdym gospodarstwie domowym oraz wystawę prac twórczości Jana Bernarda Jakubowskiego - znanego regionalisty, artysty malarza, rzeźbiarza i plastyka. Dzieła tego samego twórcy zdobiły również (zdobią nadal) sad  owocowych drzewek na zapleczu Wiejskiego Domu Kultury. Jest to wystawa strachów polnych, która na potrzeby "Nocy Muzeów" została specjalnie oświetlona. Wszystko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzających nie brakowało, nawet w późnych godzinach nocnych. Wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty, bardzo dziękujemy.