Praktyka czyni mistrza

O tym, że praktyka czyni mistrza wiedzą wszyscy.  Przekonują się o tym także  uczestnicy projektu „Jak przôdë w Swòrnëgacach garczi lepilë”. Pierwsze bardzo niesymetryczne z trudem wykonane naczynia z czasem nabrały kształtu i proporcji, a samo ich wykonanie przebiega znacznie szybciej.  Wystarczy spojrzeć na wyroby młodych garncarzy, by móc stwierdzić, że kilka miesięcy z kołem garncarskim przyniosło rezultaty. Dotyczy to nie tylko estetyki, ale także ilości przerabianej gliny, stąd dzbanki, kubki, garnki czy talerzyki są nie tylko dokładniej wykonane, ale coraz większe i bardziej pokaźne.
Projekt współfinansowany ze środów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Tradycyjna i ludowa.