Nagrody wójta gminy Chojnice już wręczone

| Opublikowane w: Sport
Nagrody wójta gminy Chojnice już wręczone

27 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Chojnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Chojnice za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i dziedzictwa kulturowego za rok 2018.

Wyboru laureatów dokonała wcześniej komisja w składzie: Piotr Stanke - zastępca Wójta Gminy Chojnice, Lucyna Zawiszewska – sekretarz gminy Chojnice, Ryszard Kontek – przewodniczący Rady Gminy Chojnice, Józef Kołak – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Justyna Rząska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz Krzysztof Syngierski – specjalista ds. sportu w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach. Przyznano 12 nagród finansowych w wysokości 1000 zł. Wśród nagrodzonych najwięcej było przedstawicieli żeglarstwa z multimedalistką,  mistrzynią Europy Magdaleną Kwaśną  na czele (klasa Laser Radial). Statuetki powędrowały również do: Agnieszki Pawłowskiej (klasa Optymist), Patryka Kosmalskiego (klasa 420), Mateusza Grzempy (klasa Laser Radial), Jeremiego Szczukowskiego (klasa Optymist), Oliwi Laskowskiej (klasa Laser Radial) i Laury Szulc (klasa Laser). Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zdobyli w poprzednim roku wiele cennych medali. Nagrody odebrali także trenerzy żeglarzy – Mirosław Laskowski i Karol Jączkowski. Laureatem nagrody został również Kacper Fojuth, złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski w biegu na 300 metrów.

Za sukcesy w twórczości artystycznej, upowszechnianiu kultury i dziedzictwa kulturowego nagrodzona została hafciarka Helena Pawłowska. Za całokształt działalności, upowszechnianie kultury i działalność społeczną na rzecz gminy wiejskiej Chojnice, nagrodę otrzymało również Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pawłowo i Okolic.

Nagrody osobiście wręczyli: Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, zastępca Wójta Piotr Stanke, sekretarz Gminy Chojnice Lucyna Zawiszewska, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kontek oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Józef Kołak. Uroczystość  wraz z oprawą muzyczną przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.