Wójt wręczył nagrody

| Opublikowane w: Sport
Wójt wręczył nagrody

7 marca  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Chojnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Chojnice za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i dziedzictwa kulturowego.

Wyboru laureatów dokonała wcześniej komisja w składzie: Piotr Stanke - zastępca Wójta Gminy Chojnice, Stefania Majewska-Kilkowska – sekretarz gminy Chojnice, Danuta Łoboda – przewodnicząca Rady Gminy Chojnice, Ryszard Kontek – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Justyna Rząska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz Krzysztof Syngierski – specjalista ds. sportu w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach. Przyznano 10 nagród finansowych w wysokości 1000 zł. Wśród nagrodzonych najwięcej było przedstawicieli żeglarstwa z multimedalistką, mistrzynią świata Irminą Mrózek Gliszczyńską na czele (klasa 470). Nagrodzono również Magdalenę Kwaśną, brązową medalistkę mistrzostw świata U-21, mistrzynię Polski juniorek i seniorek (klasa Laser Radial). Statuetki powędrowały również do Agnieszki Pawłowskiej (klasa Optymist) i Mateusza Grzempy (klasa Laser 4.7). Młoda żeglarka zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, natomiast młody adept żeglarstwa wywalczył pierwsze miejsce w Pucharze Europy. Laureatką nagrody została również Olga Szynwelska, mistrzyni świata w tańcu sportowym (Jazz Funk).  Nagrody odebrali także trenerzy żeglarzy – Mirosław Laskowski i Karol Jączkowski.

Za sukcesy w twórczości artystycznej nagrodzone zostały dwie plastyczki - Michaela Sigmanska i Ewelina Gostomczyk (laureatki wielu konkursów plastycznych). Nagrodę otrzymał także Roman Szyszka – wychowawca kilku pokoleń plastyków.

Nagrody osobiście wręczyli: Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, zastępca Wójta Piotr Stanke, przewodnicząca Rady Gminy Danuta Łoboda oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Ryszard Kontek. Uroczystość  wraz z oprawą muzyczną przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Krzysztof Syngierski