Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Tropem Wilczym 2018. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

| Opublikowane w: Sport
Tropem Wilczym 2018. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4  marca pobiegniemy w całej Polsce, by świętować Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych i wspominać Polaków walczących w podziemiu antykomunistycznym. Pamięć Żołnierzy Wyklętych uczczą także mieszkańcy naszego regionu, którzy wezmą udział w biegach organizowanych tego dnia w Charzykowach.

Tak jak w latach poprzednich, uczestnicy pobiegną na dwóch dystansach: symbolicznym 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni  Żołnierz Wyklęty Józef Franczak „Lalek”) i  głównym 10 km. W tym roku po raz pierwszy trasa biegu głównego będzie atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Organizatorzy przygotowali również większą ilość pakietów startowych, bo aż 400. Limit na bieg główny , to 300 osób. Pozostałe pakiety rozdysponowane zostaną na bieg symboliczny. Wpisowe wynosi kolejno 35 i 15 złotych. W pakietach startowych znajdą się koszulki z podobiznami żołnierzy polskiego podziemia antysowieckiego. W ubiegłym roku najszybciej trasę biegu głównego pokonał Dawid Klaybor (31:20). Wśród kobiet najlepsza była Dominika Grzelak (37:55). Trasę biegu symbolicznego najszybciej pokonali: Przemysław Bloch (7:30) i Katarzyna Pluta (10:35).

Ogólnopolskim organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Wolność i Demokracja”, natomiast lokalnym organizatorem biegów Stowarzyszenie Kibiców Chojniczanki Chojnice „Fanatycy z Grodu Tura”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Jednym z partnerów imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Krzysztof Syngierski

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem