Akademia Rowerowa w Charzykowach

W ubiegłą sobotę (09.07) w Charzykowach przy Amfiteatrze im. Ottona Weilanda miało miejsce nietypowe wydarzenie - Akademia Rowerowa.

Mini miasteczko rowerowe wyposażone było w infrastrukturę imitującą realia panujące na drogach publicznych. Na miejscu do dyspozycji uczestników imprezy były rowery dostosowane do wzrostu i umiejętności, a także atestowane kaski. Obiekt był ogólnodostępny i mogły z niego skorzystać zarówno osoby dorosłe wraz ze swoimi małymi pociechami, jak i dzieci z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Akcja służyła edukacji najmłodszych uczestników ruchu w zakresie znajomości przepisów i bezpiecznego poruszania się po szlakach komunikacyjnych. Wydarzenie zwieńczył rowerowy pokaz akrobatyczny w wykonaniu Piotra Bielaka. Projekt cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Chojnice oraz turystów wypoczywających w Charzykowach.