Naj, naj, naj... czyli trochę informacji z historii Rekreacyjnej Ligi Halowej w Charzykowach

Rok 2014

Agro Ursus na tronie w podwójnej koronie

W zakończonym w sobotę meczu finałowym rozgrywek Rekreacyjnej Ligi Piłki Nożnej Halowej Gminy Chojnice drużyna Agro Ursusa pokonała Jantar Pawłowo 3:2 i zdobyła drugie trofeum w tym roku. Wcześniej Agro Ursus wygrał Chojnicką Ligę Halową.

Zanim jednak drużyny przystąpiły do gry w finale rozegrano mecze półfinałowe. Najwięcej emocji kibicom zebranym w hali w Charzykowach dostarczył pierwszy mecz półfinałowy, w którym spotkały się drużyny Orła Rychnowy i Agro Ursusa. Do przerwy lepsze były „młode orły” z Rychnów. Po zmianie stron gra się wyrównała. Jednak końcówka spotkania należała do Agro Ursusa, który ostatecznie wygrał 5:6. W drugim półfinale Harpun Zbeniny przegrał wysoko z Jantarem Pawłowo 1:16. Drużyna ze Zbenin była osłabiona brakiem dwóch kluczowych zawodników, tj. braci Wyszomierskich, którzy musieli w tym meczu pauzować za kartki. W meczu o 3 miejsce Orzeł Rychnowy gładko ograł Harpuna Zbeniny 6:2.

Po zakończeniu zmagań na parkiecie nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Konrada Nawrockiego (Orzeł Rychnowy), natomiast najlepszym bramkarzem został Artur Niemier (Orzeł Rychnowy). Najwięcej goli w całych rozgrywkach zdobył zaś Przemysław Lorbiecki (Jantar Pawłowo). Popularny „Loli” w 10 meczach strzelił 24 gole.

Organizatorem rozgrywek był Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Półfinały

Orzeł Rychnowy – Agro Ursus 5:6 (4:2)

Pipczyński Dawid, Gibczyński Maciej, Wrona Wojciech, Nawrocki Konrad x 2 – Ostrowski Mirosław x 3, Frymark Mateusz, Ostrowski Tomasz x 2

Jantar Pawłowo – Harpun Zbeniny 16:1 (7:0)