V etap Retro Ligi. Trzej przyjaciele z boiska

V etap Retro Ligi. Trzej przyjaciele z boiska

Kosa, Żuraw, Gianni, to tyko niektóre z ksywek znanych polskich piłkarzy. Przydomki nadawane piłkarzom są często integralną częścią wizerunku i swoistym elementem ich boiskowej tożsamości. Mniej lub bardziej sympatyczne przydomki lub – jak kto woli- ksywki zazwyczaj nadawane są przez innych: znajomych, kolegów z boiska. Jak w życiu, najczęściej pochodzą od nazwisk, ale nie jest to regułą.

Poniżej prezentujemy krótkie biografie piłkarzy Chojniczanki z końca ubiegłego stulecia.

Podaj przydomki wymienionych poniżej piłkarzy Chojniczanki.*


Foto. Na fotografii trzej piłkarze Chojniczanki Chojnice. Od lewej: Ryszard Rutkowski, Andrzej Skiba, Stanisław Kuczkowski. Lata osiemdziesiąte XX wieku. Fotografia w zbiorach prywatnych.

Kuczkowski Stanisław

W 1974 roku rozpoczął grę na lewym skrzydle w I drużynie seniorów Chojniczanki Chojnice. Z Chojniczanką grał w III lidze oraz słynnych meczach  centralnego szczebla Pucharu Polski. Po zakończeniu kariery pełnił funkcję kierownika I drużyny seniorów u trenerów Janusza Fabicha, Sławomira Jankowskiego i Andrzeja Biangi.

Rutkowski Ryszard

W latach 1968 – 1988 grał jako bramkarz w różnych drużynach Chojniczanki Chojnice (od trampkarza do seniora), w tym przez 8 lat w drużynie seniorów. W 1987 roku rozpoczął pracę trenerską z drużynami młodzieżowymi. Zajmował się również szkoleniem bramkarzy w Chojniczance Chojnice, Kolejarzu Chojnice i Jantarze Pawłowo. Od 2006 roku zajmuje się pracą z młodzieżą w Charzykowiance Charzykowy.

Skiba Andrzej

Pomocnik. Rozpoczął grę w Chojniczance Chojnice w drużynach młodzieżowych. W latach osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych grał w I drużynie seniorów. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w 1994 roku pełnił funkcję kierownika drużyny juniorów u Sławomira Jankowskiego. Zmarł przedwcześnie w 2003 roku.

*Pytanie za 3 punkty

Na odpowiedzi czekamy do 12 marca, do godz. 15.00.

Osoby, które nadeślą w wyznaczonym terminie prawidłowe odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Wyniki V etapu konkursu opublikujemy na stronie gokchojnice.pl do 17 marca 2021 r. Odpowiedzi należy przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej  na adres: krzysztofs@gokchojnice.pl (w tytule e-maila: Konkurs „Retro Liga. Historyczny konkurs sportowy”). W e-mailu należy zawrzeć zapis:

Wyrażam zgodę, na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, dla potrzeb niezbędnych do realizacji  Konkursu „Retro Liga. Historyczny konkurs sportowy”- Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.


Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry