Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Spektakl "Śpij kochana" w domu kultury w Silnie

| Opublikowane w: Projekty zakończone, Silno
Spektakl

Stowarzyszenie Akolada zakończyło realizację projektu pn. „Trzy Teatry”. Projekt był powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania.

Takiego „bliskiego spotkania” z teatrem mogli doświadczyć w ostatnim półroczu mieszkańcy gminy Chojnice. W ramach zadania w różnych wsiach gminy wystawione zostały trzy spektakle: „Romeo i…” w wykonaniu Studia Rapsodycznego z Chojnic, „Owieczka Bella” autorstwa Igora Fijałkowskiego  oraz „Śpij kochana” Teatru DIMMI z muzyką na żywo zespołu „Pierwiastek z Trzech”.

Ten ostatni w minioną niedzielę mieli okazję podziwiać mieszkańcy Silna - słowo „podziwiać” jak najbardziej oddaje reakcję widzów, którzy zachwycili się spektaklem.  Przygody małej Muszki Jednodniówki z zapartym tchem śledzili zarówno rodzice, jak i najmłodsi widzowie przedstawienia. Dwóch przypadkowych przyjaciół Muszki  - Dzika Świnia i Rudy Lis postanowili przeżyć z nią całe życie w ciągu jednego dnia, zachowując dla siebie tajemnicę, dlaczego muszą to zrobić.

Mała bohaterka spektaklu, przekonana, że to Lis umrze po zakończeniu dnia zrobiła wszystko, aby jego życie było wypełnione wszystkim tym, co w życiu wydarzyć się powinno. Pełen zadziwiających wydarzeń scenariusz wraz z rewelacyjną grą aktorów sprawił, że widzowie śmiali się, smucili, i wzruszali przeżywając wraz z bohaterami całe życie w jeden dzień, a właściwie w jedną godzinę.

Pełna  refleksji opowieść sprawiła, że wielu dorosłych widzów wychodząc z przedstawienia zastanowiło się, czy warto tracić szybko umykający czas  na rzeczy błahe i nieistotne? Czy może przeżyć w pełni każdy dzień, jakby był unikatowy, drogocenny i jedyny?

Wydarzenie było elementem projektu „Trzy Teatry” dofinansowanego ze środków gminy Chojnice.

autor zdjęć: Daniel Frymark

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem