Święto Niepodległości i Rok Botaniki

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza 11 listopada o godz. 16 do Wiejskiego Domu Kultury w Silnie na uroczystą galę upamiętniającą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Gala wpisuje się w obchody 100-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rok Botaniki.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewni chór złożony z mieszkańców gminy Chojnice, oraz chór Sacre Coeur z Poznania. W repertuarze znajdą się liczne pieśni i piosenki patriotyczne oraz żołnierskie, gdzie w tekstach pojawiają się motywy roślinne: „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”. W tematycznym repertuarze wystąpią też dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do domu kultury w Silnie. Zaplanowano również skromny poczęstunek – inspirowany światem roślinnym. Będzie też okazja do rozrywki -  konkursy botaniczne, wspólne śpiewanie i biesiadowanie.

Wydarzenie objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Botanicznego w ramach Roku Botaniki

Wstęp wolny! Zapraszamy!