Festyn letni "Kolorowy świat"

Festyn letni

23 lipca przy domu kultury w Silnie odbył się festyn rodzinny. Podczas festynu, który zorganizowany został przy współpracy z grupą wolontariuszy z naszego domu kultury, przeprowadziliśmy zbiórkę charytatywną na rzecz Oliwii. Wolontariusze sprzedawali ciasta, kiełbaski z grilla, watę cukrową, popcorn, gofry i rękodzieło oraz drobiazgi, a pieniądze trafiały do puszek. Zebraliśmy tego dnia 1.863,48 zł. W czasie festynu na scenie wystąpili: p. Czesława Prądzynska i Ryszard Karcz, Małgorzata Drzewicka oraz Julia Wittbrodt. Była muzyka, zabawa, konkursy, malowanie twarzy i kawiarenka w przepięknej dekoracji, przygotowanej przez uczestników projektu "Razem kolorujemy świat na nowo", który dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację LGD – Naszyjnik Północy. Na początku dnia mieliśmy wątpliwości, czy pogoda pozwoli nam przeprowadzić imprezę, stoły i dekoracje ustawialiśmy w deszczu, ale jak się okazało, po południu wyszło słońce a pogoda zrobiła się wspaniała. Cały festyn był pełen atrakcji i przebiegał w miłej atmosferze. Niemałym zainteresowaniem cieszył się suchy lód, który pozwolił na pokazanie paru eksperymentów. Sponsorami oprócz fundacji byli również: Dom Chleba Bagietka Chojnice, Zakłady Mięsne SKIBA S.A., Dom Handlowy Resler Chojnice oraz Sołectwo Silno. Bardzo dziękujemy z pomoc w realizacji. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne atrakcje w czasie wakacji letnich.