Poprawa dostępności Wiejskiego Domu Kultury w Silnie

Drodzy Mieszkańcy,

spieszymy poinformować, że dobiegła końca realizacja projektu pn. ”Poprawa dostępności Wiejskiego Domu Kultu w Silnie poprzez montaż windy zewnętrznej oraz zagospodarowania terenu” realizowanego dzięki środkom pochodzącym z budżetu gminy Chojnice oraz dofinasowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury.

Koszt robót budowlanych wyniósł: 309.620,44 zł, w tym wkład MKDNiS 130.000,00 zł.

Nasza sileńska placówka jako pierwsza w gminie wyposażona została w infrastrukturę ,w postaci windy, umożliwiająca dostęp do obiektu osobom ze specjalnymi potrzebami. W wyniku realizacji projektu zmieniło się także otoczenie domu kultury, poprawił się komfort  głównego dojścia do budynku oraz wzrosła  estetyka otoczenia.

Teraz przyszedł czas żeby oswoić się z nową infrastrukturą…..

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"