Olaboga Piszę Bloga - gościna w Silnie

Olaboga Piszę Bloga - gościna w Silnie

W ramach projektu "Olaboga - piszę bloga" seniorzy biorący udział w zajęciach przygotowali gościnę dla uczestników projektu z Ciechocina, Klawkowa i Ogorzelin. Spotkania odbyły się w terminach 16, 23 oraz 30 września.
W trakcie spotkań każda grupa miała okazję wykonać masło metodą tradycyjną, przy instrukcjach p. Marianny Weilandt i p. Anny Przytarskiej, oraz biżuterię pod nazwą kaboszon. Swoje prace oraz masło seniorzy zabrali d domu.
Poza tym zwiedzaliśmy chatę podcieniową, wysłuchaliśmy występu zespołu wokalnego seniorów z WDK Silno - pod nazwą Malwy. Nie zabrakło też pokazu przędzenia na kołowrotku wykonanego przez panią Annę oraz prób przędzenia przez chętnych seniorów.
Następnie pośpiewaliśmy sobie przy karaoke. Całe spotkanie oraz obsługę gości poprowadzili seniorzy z Silna biorący udział w projekcie. Seniorzy z Silna spotykali się dzień wcześniej w WDK, aby własnoręcznie przygotować ciasto i rogaliki.
Przynieśli też ze swoich spiżarni ogórki kiszone. Poza tym w czasie poczęstunku raczyliśmy się pierogami, chlebem ze smalcem, lub wykonanym przez siebie masłem oraz surówką z kapusty. Poza tym cały czas dostępna była kawa oraz herbaty malinowa oraz z róży.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry