Wystawa w Bramie Pomorza

Można już oglądać wystawę "Zioła i Rutki na wszelakie smutki" w Bramie Pomorza.

Stworzenie wystawy zainicjowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada. Jej powstanie było możliwe dzięki przeprowadzeniu szeregu warsztatów związanych z ziołami i skierowanymi do seniorów z gminy Chojnice.

Projekt "Zioła i Rutki na wszelakie smutki" został dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Pracę wspierał Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Sielska wystawa zaprasza barwami, zapachami a przede wszystkim cudownymi właściwościami przedstawionych produktów naturalnych oraz samych mieszanek ziół. Od aromatycznych wosków z lawendą, poprzez naturalne mydełka i olejki, po herbatki oraz zdrowotne nalewki - wszystko to można podziwiać na wystawie! Informacje o fantastycznych właściwościach ziół, także kosmetycznych, można przeczytać na banerach przy ekspozycji, znajdziecie tam Państwo też wyjątkowe receptury.

W montażu wystawy wzięli udział pracownicy WDK Silno.

Zapraszamy!