Seniorzy z Racławek w Silnie

| Opublikowane w: Racławki
Seniorzy z Racławek w Silnie

Seniorzy z Racławek ponownie wyruszyli do Wiejskiego Domu Kultury w Silnie, gdzie tym razem odbyło się uroczyste zakończenie projektu „O nawałnicy zapomnieć pora, czyli krajobraz okiem seniora”. Projekt bliski sercom  seniorów, gdyż  tematyką projektu było ogrodnictwo. Uczestnicy brali udział w zajęciach edukacyjnych z takimi specjalistami jak ogrodnik czy architekt krajobrazu w postaci wykładów, pogadanek ale i zajęć praktycznych w terenie. W międzyczasie odbyły się wycieczki do Gołubiańskiego Ogrodu Botanicznego, szkółki we Franku oraz arboretum w Wirtach. Pokłosiem działań seniorów podczas projektu jest zagospodarowanie terenu nieopodal naszej świetlicy. Wybraliśmy mały skrawek ziemi, okalający altanę (w  której odbywają się w sezonie wiosenno – letnim imprezy plenerowe) zamieniliśmy w kwiecistą obręcz swobodnie łączącą się z obecnym krajobrazem, nawiązując do tradycyjnych ogrodów polskich. Ze zdjęć wykonanych podczas trwania projektu oraz z drobną twórczością literacką seniorów stworzone zostały kalendarze na rok 2019, które seniorzy otrzymali na spotkaniu w Silnie. Kolejne kartki z kalendarza sprawiły, że na nowo zaczęliśmy wspominać poszczególne części projektu i wymieniać doświadczenia z uczestnikami innych placówek. Cudownym zwieńczeniem całego przedsięwzięcia był występ kapeli „Kaszubi z Wiela i Karsina”, która grała, śpiewała, a na domiar opowiadała dowcipy w języku kaszubskim! Seniorzy jednogłośnie zakomunikowali pragnienie powtórki uczestnictwa w tego typu działaniach.