Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich, 22.09

Dnia 22.09 odbyła się wycieczka do Wdzydz Kiszewskich, a jej uczestnikami byli Seniorzy z Racławek, Lotynia, Kruszki i Pawłowa. Celem wyjazdu było zwiedzanie Parku Etnograficznego, który położony jest nad jeziorem Gołuń. Rozpoczęliśmy od wędrówki ścieżkami wśród starych chat ze strzechy. Ta niezwykle urokliwa wieś kaszubska oraz chłopskie zagrody bardzo Nas urzekły. Mieliśmy okazję zaobserwować jakim rzemiosłem posługiwali się Nasi przodkowie, jak wyglądała nauka w wiejskiej szkole, poznaliśmy chłopskie zajęcia. Nie zabrakło też malarstwa na szkle, gdzie każdy z uczestników mógł wykazać się talentem artystycznym. Muzeum Teodory i Izydora Gulgowskich dało sposobność odtworzenia, a poniekąd przeniesienia się w czasie i zobaczenia jak kiedyś żyli ludzie bez nowinek technologicznych. Dziękuję wszystkim.