Projekt "Ziółka i rutki na wszelakie smutki"

Projekt

W Świetlicy Wiejskiej w Racławkach rozpoczął się projekt dla seniorów pn. "Ziółka i rutki na wszelakie smutki".

25 czerwca pierwsze warsztaty zielarskie "Właściwości lecznicze ziół w tradycjach Kaszubów"  prowadziła dla nas Pani Justyna Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Oglądaliśmy na żywo zioła, poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie ich nazwy oraz ich obecne i dawne znaczenie. Na koniec wybraliśmy się na spacer po parku w Racławkach w poszukiwaniu ziół, które wysuszymy a na następnych zajęciach z Panią Justyną (20.08) przygotujemy z nich ( i nie tylko) herbatę ziołową.

Z Panią Justyną spotkamy się również  13.07 w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach.

Do zobaczenia!