Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Spektakl - Popatrz na Lusię

| Opublikowane w: Projekty zakończone, Silno
Spektakl - Popatrz na Lusię

Spektakl i warsztaty w gminnych domach kultury

W miniony weekend miała miejsce kolejna odsłona projektu „Różne oblicza romantyzmu – od teatru do patriotyzmu”, który Gminy Ośrodek Kultury w Chojnicach realizuje dzięki dotacji w ramach ministerialnego programu „Kultura dostępna”.

W domach kultury - w Silnie i w Swornegaciach wystawiono monodram „Popatrz na Lusię” Viktorii Szopińskiej, w reżyserii Grzegorza Szlangi.  Wybór tego spektaklu  był nawiązaniem do teatru romantycznego, który sięgał też do form kameralnych tworząc teatr psychologiczny – dramaturgiem posługującym się tą formą był m.in. Cyprian Kamil Norwid.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono szkolną młodzież, która z wielką uwagą obejrzała ten przejmujący spektakl. Wielu z widzów z pewnością w bohaterce zauważyło siebie lub swoich kolegów – młodych zagubionych ludzi, którzy za wszelką cenę zabiegają o uwagę dorosłych.

Świetnie zagrane przedstawienie było tylko początkiem piątkowego spotkania z teatrem. Młodzi ludzie mogli porozmawiać z aktorką i reżyserem zarówno o samym spektaklu, jak i o jego tworzeniu. Wzięli udział w warsztatach psychologicznych, zaaranżowanych przez Viktorię Szopińską, na których poruszano problemy osamotnienia dziecka, samotności w tłumie, poszukiwania tożsamości czy trudnego okresu dojrzewania.

Była też rozmowa o samym teatrze. Podczas spotkania z Grzegorzem Szlangą młodzież mogła poznać  m.in. różne zabiegi, które stosuje się w teatrze do ukazania poszczególnych  scen, porozmawiać o historii teatru a nawet zachowaniu się na widowni.

Zdjęcia wykonała p. Marta Potulska z MSTUDIO w Chojnicach

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem