Patrioci obecnych czasów - WIECZORNICA PATRIOTYCZNA w Swornegaciach

Patrioci obecnych czasów - WIECZORNICA PATRIOTYCZNA  w Swornegaciach

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na  „Wieczornicę patriotyczną” nawiązującą do obchodów ważniejszych rocznic narodowych  w regionie Chojnickim ponad 100 lat temu przez Władysławę i Adama Wolszlegier.  Członkowie rodu Wolszlegierów należą do osób, których działalność patriotyczna i kulturalna niewątpliwie wpłynęła na odzyskanie i odbudowę państwa Polskiego, którego 100 rocznicę obchodzimy w tym roku.

26 października, o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach  będzie się można spotkać z patriotami czasów obecnych - ludźmi, którzy zajmują się upamiętnianiem historii lokalnej.

Gośćmi spotkania będą:

Andrzej Lorbiecki, Krzysztof Tyborski – regionaliści i autorzy publikacji na temat historii lokalnej, którzy opowiedzą o wydarzeniach i osobach z regionu z przełomu XIX i XX w., o sposobach zdobywania informacji historycznych oraz o znaczeniu znajomości i upowszechniania historii swojego regionu.

Spotkanie jest otwarte i ogólnodostępne.  Gościom zapewnimy odpowiedni nastrój i drobny poczęstunek. Mamy nadzieje, że dla uczestników wieczornica będzie okazją do zadumy i refleksji na temat znaczenia słów „wolność” i „niepodległość” w obecnych czasach.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”