Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Warsztaty rzeźbiarskie w Ostrowitem

| Opublikowane w: Projekty zakończone
Warsztaty rzeźbiarskie w Ostrowitem

Zakończył się projekt „Artystycznej rzeźby szkoła u Jakuba Apostoła”, realizowany w Ostrowitem. Przedsięwzięcie odbyło się dzięki programowi Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach, który wsparł najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy mieszkańców gminy Chojnice.

Pomysł na „artystyczną szkołę rzeźby” bardzo się spodobał najmłodszym uczestnikom projektu, którzy w większości z tą dziedziną rękodzieła zetknęli się po raz pierwszy. Rzeźbiarz – Zygmunt Kędzierski odwiedził Ostrowite w wakacje, podczas pleneru, kiedy to powstała drewniana figura patrona miejscowego kościoła – św. Jakuba. Już wtedy jego pracy przyglądała się liczna grupa najmłodszych mieszkańców wsi. We wrześniu p. Zygmunt przeprowadził warsztaty rzeźbiarskie w miejscowej szkole. Uczniowie, którzy mieli okazję w nich uczestniczyć byli bardzo zadowoleni  - nie dość, że mieli okazję spotkać się z prawdziwym artystą ludowym, spróbować swoich sił w rzeźbieniu, to jeszcze ominęło ich kilka lekcji…

Członkowie Stowarzyszenia Świętego Jakuba Na Rzecz Rozwoju Wsi Ostrowite, którzy byli inicjatorami projektu, już realizują kolejne działania związane z rzeźbą – dzięki współpracy z Zygmuntem Kędzierskim udało im się zbudować ul dla pszczół murarek. Ul, nie tylko zdobi centrum wsi, ale też przyciąga pożyteczne owady. Myślą też o kolejnym plenerze rzeźbiarskim na przyszłe wakacje.

Inicjatywa zrealizowana w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury+”


Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem