Melpomene na wsi - doposażenie pracowni i sali teatralnej w Wiejskim Domu Kultury w Silnie

Melpomene na wsi - doposażenie pracowni i sali teatralnej w Wiejskim Domu Kultury  w Silnie

ROZWÓJ INFRASTRUKTURY KULTURY 2016

Infrastruktura domów kultury

Projekt: Melpomene na wsi - doposażenie pracowni i sali teatralnej w Wiejskim Domu Kultury

w Silnie

- wnioskowana kwota: 63 100 zł

- przyznano dotacje w kwocie :31.000 zł

Celem projektu jest rozwój działalności edukacyjnej i kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach poprzez doposażenie WDK w Silnie w sprzęt niezbędny do realizacji przedsięwzięć teatralnych i prowadzenia pracowni teatralnej. W ramach zadania zakupimy wyposażenie sceniczne, sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, sprzęt multimedialny i komputerowy oraz specjalistyczne wyposażenie pracowni teatralnej. Działania te umożliwią wprowadzenie do oferty GOK zajęć z zakresu edukacji teatralnej; prezentację lokalnej społeczności przedsięwzięć teatralnych o artystycznie wysokim poziomie oraz podejmowanie przez mieszkańców aktywności społecznej i kulturalnej związanej z teatrem. Efektem realizacji zadania będzie poprawa stanu infrastruktury GOK w Chojnicach, dzięki czemu działalność edukacyjna i kulturalna instytucji osiągnie wysoki standard, stworzone zostaną warunki dla uczestnictwa w kulturze różnym grupom społecznym oraz zwiększy się aktywność obywatelska mieszkańców gminy Chojnice.