Gala listopadowa w Swornegaciach

Gala listopadowa w Swornegaciach

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza 9 listopada o godz. 15 do Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach na uroczystą galę wieńczącą projekt: „Historia o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności”.

Gala będzie miała charakter balu, przygotowanego na wzór dawnych imprez prowadzonych przez Koło Polek i Ziemianek z regionu chojnickiego. O bufet zadbają członkinie KGW ze Swornegaci, oraz stowarzyszeń z Pawłowa i Klawkowa, które wraz z dietetyczką – Kingą Chmarą przygotują poczęstunek dla gości – będzie on nawiązywał do menu, jakie obowiązywało przed I wojną w regionie.

Goście będą mieli okazję skosztować m.in. zupy cytrynowej, ciasta marchewkowego, pączków ryżowych,  ciasta z fasoli – a wszystko przygotowane zgodnie z przepisami sprzed stu lat! Oprawę artystyczną zapewnią dzieci uczestniczące w warsztatach tanecznych prowadzonych przez p. Wojciecha Chylewskiego, zorganizowanych w placówkach GOK . Będzie też okazja do wspólnej zabawy i tańców z wodzirejem.

Gali będzie towarzyszyć wystawa prezentująca prace, będące pokłosiem konkursu literackiego i warsztatów malowania portretów, które w gminnych domach kultury prowadził Roman Szyszka. Wystawa będzie doskonałą okazją do zapoznania się z sylwetkami przedwojennych działaczek niepodległościowych i społecznych.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry