Teatr lalek w Charzykowach

| Opublikowane w: Biblioteka, Projekty realizowane
Teatr lalek w Charzykowach

Młodzież, biorąca udział w projekcie „Teatr lalek w Charzykowach” tworzy od podstaw swój własny spektakl teatralny. Rozbudowana etiuda  powstaje podczas warsztatów, na których uczestnicy projektu  kolejno poznają arkana aktorskiego fachu, zaczynając od interpretacji tekstu, a kończąc na skomplikowanej animacji lalki teatralnej. Mała forma teatralna, będąca efektem kilkudziesięciu godzin prób, jest  złożona z kilku lokalnych legend kaszubskich w adaptacji Dominika Gostomskiego. Baśnie opowiadane są nie tylko za pomocą słów, ale również poprzez animację. Młodzi adepci sztuki teatralnej z  naturalnych elementów środowiska, części otaczającej nas przyrody, samodzielnie stworzyli  lalki teatralne. Spektakl pokazuje, że lalki z patyków i korzeni również mogą zostać pełnowymiarową postacią sceniczną w dłoniach adeptów sztuki aktorskiej.

Efekty pracy młodych ludzi będzie można obejrzeć 28. 12.2018r. w budynku OSP w Charzykowach. Dzień wcześniej o godz. 16 odbędą się tam też otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży, które będą chciały się zapoznać ze specyfiką teatru lalkowego a w przyszłości być może dołączyć do grupy aktorów z Charzyków.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego