Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

| Opublikowane w: Projekty zakończone
„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Mieszkańcy gminy Chojnice mają okazję do realizacji swoich „pomysłów na kulturę”. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował konkurs na inicjatywy lokalne – najciekawsze z nich uzyskały wsparcie finansowe, merytoryczne i rzeczowe  i obecnie trwa ich realizacja.

Jedną z inicjatyw  zgłoszonych do konkursu był projekt: „Cudze chwalicie, swego nie znacie – poznajemy zasoby historyczne, kulturowe i przyrodnicze naszej okolicy”. Pomysł mieszkańców Kłodawy, Klosnowa, Powałek i Zbenin miał na celu poznanie i wykorzystanie zasobów regionu do  zaktywizowania i większej integracji mieszkańców sąsiadujących ze sobą wsi.

W ramach zadania przewidziano organizację szeregu wycieczek i wyjazdów do ciekawych miejsc w okolicy, podczas których w rolę przewodników wcielają się mieszkańcy . W minioną niedzielę odbył się rajd rowerowy po Parku Narodowym Bory Tucholskie. Przewodnikami byli państwo Elżbieta i Marek Pałaszyńscy, którzy ciekawie opowiadali o przyrodzie Borów Tucholskich. Uczestnicy niedzielnego rajdu odwiedzili też Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce, gdzie skorzystali z oferty warsztatowej ośrodka oraz mieli okazję pożeglować po Jeziorze Charzykowskim. Rajd zakończył się ogniskiem i pyszną grochówką oraz oczywiście planami dalszych wypraw. Już w najbliższą niedzielę – 7 października odbędzie się rajd rowerowy do bunkru leśnego będącego komendą na obszar powiatu chojnickiego struktur konspiracyjnych Gryfa Pomorskiego - Zielonego Pałacu. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję do wysłuchania historii o tych, którzy nie godzili się z ówczesną niemiecką okupacją ziem polskich. Poznają też pasjonatów historii tamtych czasów, czyli przedstawicieli Stowarzyszenia miłośników historii Gryfa Pomorskiego „Cis” Męcikał i wysłuchają ich relacji o tym miejscu i ludziach z nim związanych. Rajd zakończy się  ogniskiem  integracyjnym w Klosnowie.

Zbiórka  7 października 2018r. o godzinie 9:45 w Powałkach w parku.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem