Warsztaty taneczne w Pawłowie

Podczas tegorocznych wakacji, najmłodsi podopieczni świetlicy w Pawłowie mieli okazję uczestniczenia w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktora tańca i choreografa – Wojciecha Chylewskiego. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się kroków tańców narodowych oraz wybranych tańców kaszubskich. W ten sposób, w praktyce, zapoznały się z rolą tańca w kulturze polskiej i wadze tej gałęzi sztuki dla zachowania tożsamości narodowej i regionalnej. Poznały również figury i układy taneczne, które posłużą im do stworzenia układu choreograficznego. Przygotowany program zaprezentują podczas uroczystej gali  zorganizowanej z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Gala odbędzie się 18 września w Wiejskim Domu Kultury w Silnie. Już dziś serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z prób i przygotowań. Fotografie wykonała p. Marta Potulska. Zdjęcia doskonale oddają cały wysiłek i zaangażowanie, jakie uczestnicy warsztatów wkładają, aby jak najlepiej przygotować się do czekającego ich występu, ale też w należyty sposób kultywować tradycje narodowe i regionalne…