"Letnia Akademia Przyrodnicza" - Muzeum Przyrodnicze Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie

W ramach "Letniej Akademii Przyrodniczej" mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, które jest częścią Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego “Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Zwiedzanie rozpoczęło się od krótkiej lekcji historii - uczestnicy przenieśli się  do przeszłości , kiedy to tereny Borów Tucholskich kształtowały się pod wpływem lądolodu. W dalszej części uczestnicy zwiedzali kolejne ekspozycje : Torfowiska, Lasy, Jeziora, Nietoperze, Ptaki, Płazy, Ważki i Królestwo Grzybów.