Ręczna na Orliku. Srebrne dziewczęta z Charzyków

| Opublikowane w: ORLIK Charzykowy, Sport
Ręczna na Orliku. Srebrne dziewczęta z Charzyków

Dnia 27 maja w Lipuszu odbył się etap wojewódzki projektu „Ręczna na Orliku”. Drużyna dziewcząt, reprezentująca Orlik w Charzykowach, po przejściu etapu lokalnego, stanęła na podium zajmując w turnieju drugie miejsce. W finale dziewczęta z Charzyków po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku uległy jedną bramką zespołowi z Łebuni. Jeden celny rzut na bramkę zadecydował o tym, że na finały ogólnopolskie do Kalisza pojedzie zespół z powiatu lęborskiego. Trochę słabiej wypadł zespół chłopców, który ostatecznie zajął szóste miejsce. Projekt został zrealizowany przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach ze Szkołą Podstawową w Charzykowach i Fundacją Orły Sportu. W przedsięwzięciu wzięło udział 160 wybranych Orlików z całej Polski.

Projekt „Ręczna na Orliku” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. W tym roku ambasadorem projektu jest reprezentant Polski, Przemysław Krajewski. Patronat medialny nad projektem sprawują: TVP 3, Grupa RMF, Polskapress, Wychowanie Fizyczne i Opieka Trenerska.