W Charzykowach znów chodzili z piłką

W Charzykowach znów chodzili z piłką

Walking futbolowy turniej Charzykowy Tur Cup został rozegrany już po raz drugi. Sympatycy chodzonej odmiany piłki nożnej spotkali się w sobotę i w niedzielę (03-04.09) na boisku przy ul. Szkolnej w Charzykowach. Formuła zawodów była taka, że mógł w nich wziąć udział każdy. Nie dziwi więc fakt, że oprócz piłkarzy profesjonalistów, na boisku pojawili się także amatorzy, co doskonale pasuje do filozofii tego coraz bardziej popularnego w naszym kraju sportu. Nie było lepszych i gorszych, zagrać ze sobą mogli starsi i młodsi, zawodniczki i zawodnicy. Mile widziany był każdy, kto przy pięknej pogodzie chciał się trochę poruszać na świeżym powietrzu i aktywnie spędzić czas.

Nie zabrakło też sportowej rywalizacji. Zdecydowanie najlepsi w tym gronie byli gospodarze – Szarża/ Charzykowianka, którzy odebrali okazały puchar. Pozostałe miejsca na podium zajęli Pozytywni Walking Futbol Klub i RosoMix Łódź.


- Dwudniowe zawody odbyły się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, dlatego sędziowie nie mogli narzekać na nadmiar pracy. Po ponad trzech latach obecności walking futbolu w Polsce, grający coraz lepiej znają przepisy, a gra z uśmiechem na ustach i w duchu fair play jest dla wszystkich czystą przyjemnością. Za rok znów chętnie odwiedzimy Charzykowy, bo klimat tu panujący i przychylność ludzi pomagających nam organizować turniej, są nie do opisania. Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Chojnicach za pomoc - powiedział Jarosław Paradowski (Walking Futbol Polska).


Walking futbol znany jest już na całym świecie. W oficjalnych turniejach najczęściej mogą grać panie w wieku 40+ i panowie w wieku 50+. Na zachodzie Europy bardzo często organizowane są też zawody dla osób w wieku 60+ i 70+, w których rywalizacja sportowa schodzi na plan dalszy, a liczy się przede wszystkim uczestnictwo. W turniejach o charakterze rekreacyjnym, takim jak Charzykowy Tur Cup, często spotykają się wielopokoleniowe rodziny, a także drużyny mieszane złożone z kobiet i mężczyzn. Podstawowe kryteria, które różnią walking futbol od normalnej piłki nożnej, to zakaz biegania podczas gry (dotyczy wszystkich grających, a nie tylko będącego przy piłce) i zakaz gry kontaktowej (faule, wślizgi, gra bark w bark). Bezpieczeństwo grających, to dla wszystkich uczestników sprawa najważniejsza.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry