Weekend z piłką chodzoną. Zapraszamy na warsztaty

Weekend z piłką chodzoną. Zapraszamy na warsztaty

Już w najbliższy weekend (12-13.06) na boisku Orlik w Charzykowach przy ul. Szkolnej 1, odbędą się Warsztaty Walking Futbolu. Instruktorzy i trenerzy chodzonej odmiany piłki nożnej, będą do dyspozycji mieszkańców gminy Chojnice w sobotę w godzinach 10-13 i 15-18 oraz w niedziele w godzinach 10-13. Organizatorami zajęć są Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz Stowarzyszenie Walking Futbol Polska.

Walking futbol zdobywa coraz większą popularność na całym świecie i choć przeznaczony jest głównie dla pań w wieku 40+/50+ i panów w wieku 50+/60+, organizatorzy przekonują, że spróbować swych sił może każdy, kto lubi spędzać czas aktywnie. - Na naszych zajęciach rekreacyjnych często pojawiają się całe rodziny. Wspólnie ćwiczą panowie, panie i dzieci. Kilka tygodni, temu najmłodszy uczestnik miał niespełna 3 lata, a najstarszy miał lat 67 i wszyscy bawili się doskonale - zachęca do udziału w Warsztatach Jarosław Paradowski, prezes Walking Futbol Polska.

Podstawowe przepisy do gry można poznać w kilka minut. Główna zasada jest taka, że podczas gry niedozwolone jest bieganie. Czy można grać w piłkę i nie biegać? Ależ tak... Jak to możliwe? O tym będzie można przekonać się już w sobotę i w niedzielę. Kto będzie chciał na serio pograć w walking futbol, będzie miał okazję zagrać mecz z zawodniczkami i zawodnikami, którzy trenują już od kilku lat. Jeśli komuś wystarczy kilkanaście minut prostych ćwiczeń z wykorzystaniem piłki, też będzie mógł spróbować swych sił. Sport i rekreacja, uśmiech i pozytywne emocje, respektowanie zasad fair play przede wszystkim - to podstawowe założenia walking futbolu. Zapraszamy wszystkich chętnych. Chodzimy za piłką, chodź z nami...

Dowiedz się więcej: tel. 533 343 485

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry