Dożynki Parafialne

| Opublikowane w: Nowy Dwór, Ogorzeliny
Dożynki Parafialne

Tradycyjnie, jak co roku w ostatnią sobotę sierpnia w Ogorzelinach odbywają się Dożynki Parafialne.

W tym roku nie mogło być inaczej - 31.08.2019r. na placu przed Wiejskim Domem Kultury w Ogorzelinach o godz.14.45 zebrani rolnicy ruszyli uroczystym korowodem z wieńcem do Kościoła na Dożynkową Mszę Świętą.

Dalsza część Dożynek odbyła się na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach.

Festyn Dożynkowy rozpczęliśmy od przywitania zebranych gości przez Sołtysa Jarosława Erbetowskiego oraz Wójta Gminy Chojnice - p. Zbigniewa Szczepańskiego.

Następnie Proboszcz ks.Piotr Bekisch wraz z Starostą -Piotrem Krzoska i Starościną Dożynek - Celiną Jarmoch, podzielili się chlebem ze wszystkimi zebranymi.

W dalszej części zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla dzieci, dorosłych oraz rodzin przez Panów Animatorów - Pana Macieja oraz Pana Mateusza. Bawiliśmi się świetnie, konkursy były bardzo pomysłowe a nagrody ufundowane przez sponsorów sprawiały, że warto było zajmować najlepsze pozycje. Wśród nich do wygrania było m.in.: 10 worków zboża, kosz ze słodyczami, beczkę piwa, zestaw narzędzi ogrodniczych, piękne krzewy w ozdobnych donicach, słodycze oraz wiele wiele innych gadżetów. Wszystkim sponsorom bardzo dziekujemy!

Pod koniec Festynu ogłoszono wyniki Konkursu na "Wystrój Dożynkowy Posesji".

Miejsce I zajęli Państwo Dorota i Zbigniew Wirkus z Melanówka.

Wieczorową porą odbyła się zabawa taneczna przy muzyce na żywo - grał dla Państwa Zespół "Adamo" z Czerska.

Dziękujemy za obecność wszystkim zebranym Gościom.

Zapraszamy do zapoznanaia się z fotorelacją.