Warsztaty z zakresu malowania portretów i warsztaty z regionalistą dla młodzieży

| Opublikowane w: Ogorzeliny, Silno, Swornegacie

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza młodzież (wiek 13-18 lat) na warsztaty malowania portretów. Warsztaty będą odbywać się w wiejskich domach kultury w: Ogorzelinach, Silnie i Swornegaciach, we wrześniu i październiku. W ramach zajęć w każdej z placówce odbędzie się 3-dniowy cykl 4- godzinnych zajęć z artystą: Romanem Szyszką  oraz jedno 2-godzinne spotkanie z regionalistą dla 20 młodych ludzi. Warsztaty będą inspirowane realizowanym na całym świecie projekcie „Pamięć”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z wybranymi biografiami osób, których działalność miała wpływ na obraz regionu i niepodległej Polski. Wzorując się na archiwalnych fotografiach, za pomocą materiałów plastycznych stworzą ich portrety. Uczestnikom warsztatów zapewnimy materiały plastyczne. Prace młodzieży posłużą do zorganizowania wystawy podczas uroczystego świętowania 11 listopada w regionie. Kopie części z nich zostaną także opublikowana w jednodniówce wydanej na zakończenie projektu.

Warsztaty są nieodpłatne.

Liczba miejsc ograniczona!