80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jak w ubiegłym roku, tak i w tym czasie, Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach zangażował się w obchody tego wydarzenia.

Wspólnie z seniorami wykonaliśmy z papieru żonkile, które wręczaliśmy mieszkańcom. Bazując na materiałach akcji społeczno - edukacyjnej Muzeum POLIN, zapoznaliśmy się z historią powstania w getcie warszawskim.

W ramach akcji Żonkile przygotowaliśmy wystawę fotograficzną, a także przegląd materiałów historycznych w postaci nagrań i filmów udostępnionych przez Muzeum POLIN.

W ciszy i zadumie wysłuchaliśmy również wierszy (na podstawie: "Nieznane wiersze obozowe" Marty Banach, Bieżuńskie Zeszyty Historyczne 12, 27-62), które przepełnione były smutkiem i prawdą o tamtych czasach.

Zapraszamy do wysłuchania wierszy i obejrzenia fotorelacji.